قالب وبلاگ


پیام آشنا
پایگاه خبری روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان همدان 
Authors

 ظهر امروز یکشنبه و به مناسبت روز ملی خلیج فارس نمایشگاهی با عنوان خلیج فارس و یک دوره مسابقه فوتسال جام خلیج فارس در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برگزار شد.

در این نمایشگاه که  به همت انجمن علمی علوم سیاسی - بسیج دانشجویی شهید خزائی و امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برپا شده بیش از 50 تابلو با موضوع خلیج فارس و 30 سند تاریخی در زمینه شناخت خلیج فارس به نمایش گذارده شده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسدآباد، با اشاره به فرا رسیدن روز ملی خلیج فارس، پهنه بزرگ آبی خلیج فارس را متعلق به تک تک ایرانیان خواند و اظهار داشت: بارها در نقشه‌های اروپا به صراحت این دریا به نام خلیج فارس یاد شده و اختصاص آن به کشور ایران اشاره شده است.

 دکترحمید محمدشیری ادامه داد: دشمنان ملت ایران در طول تاریخ بارها چشم طمع نسبت به خلیج فارس داشتند که همواره با جواب قاطع و کوبنده دلیرمردان کشور روبرو شدند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی در برابر سیل عظیم خیزش‌های منطقه ناتوان است، تصریح کرد: ادعای مالکیت بر جزایر سه‌گانه خلیج فارس از سوی امارات نیز ناتوانی استکبار در کنترل خیزش‌های مردم منطقه است.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز  اسدآباد در خصوص جعل نام خلیج فارس نیز تصریح کرد: جعل نام خلیج فارس توطئه دشمنان نظام اسلامی ایران است چراکه برخی از این کشورها با دیدن نفوذ معنوی ایران در خاورمیانه و دنیای اسلام دست به هر دسیسه و نیرنگی می‌زنند ولی ملت ایران ذره‌ای از خاک اسلامی را به دست دشمنان نخواهند داد و این امر در هشت سال دفاع مقدس ثابت شده است.

وی در ادامه یادآور شد: باوجود 30 سال تهدید و تحریم علیه جمهوری اسلامی، امروز کشور ما پیشرفت‌های عظیمی در زمینه‌های علمی، فضایی، هسته ای، نانوتکنولوژی و ... دارد و این امور با پایداری ملت و استقامت مردم این مملکت محقق شده است.

نمایشگاه خلیج فارس به مدت چهار روز برای بازدید دانشجویان و علاقمندان در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد گشوده است.

همچنین به همین مناسبت یک دوره مسابقه فوتسال جام خلیج فارس با شرکت هشت تیم دانشجویی برگزار شد.

[ دوشنبه یازدهم اردیبهشت 1391 ] [ 8:13 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد:

کرسی‌ آزاداندیشی از حضور فعال نخبگان در عرصه‌ علم حمایت می‌کند

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد گفت: هدف از برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی حمایت و ترغیب نخبگان کشور برای حضور فعال در عرصه‌های علمی است.

دکتر حمید محمدشیری پیش از ظهر روز پنج‌شنبه در گردهمایی مدیران فرهنگی دانشگاه‌های پیام نور استان همدان در اسدآباد با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های پیام نور اظهار داشت: تضارب آراء سبب تولید نظرات می‌شود و حرکت در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه کرسی‌های آزاداندیشی از اولویت‌های کارهای فرهنگی است.

وی هدف از برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را حمایت و ترغیب نخبگان کشور برای حضور فعال در عرصه‌های علمی خواند و افزود: پرهیز از موضوعات تکراری در برگزاری کرسی‌ها، فرق بین کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی و ایجاد انگیزه بین دانشجویان برای پرهیز از روزمرگی از ویژگی‌های کرسی‌ها است.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد کرسی‌های آزاد‌اندیشی را اتاق فکری برای ایده‌های نو دانشجویان دانست و گفت: این کرسی‌ها فرصت تحقیق و پردازش اطلاعات را به دانشجویان می‌دهد و در واقع اتاق فکری باز برای ایده‌های متفاوت هستند.

مسئول امور فرهنگی  فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان نیز با بیان اینکه باید برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی فراخوان عمومی داده شود، گفت: باید با استفاده از ظرفیت کانون‌ها، انجمن‌ها و بسیج در برگزاری کرسی‌ها اقدام و دو داور یا مجری به عنوان کارشناس در این کرسی‌ها برای انتقال تجربیات و شیوه مباحثه از استاد به دانشجو حضور داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی جوادی با تأکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی اساتید برای ثبت اطلاعات اساتید مجرب برای کرسی‌ها تصریح کرد: باید بر اساس شرایط دانشگاه‌های پیام نور دستورالعمل اجرایی کرسی‌ها بومی‌سازی شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد هم با تبیین ضرورت تشکیل ابعاد قرآنی، فلسفی و فکری در کرسی‌های آزاداندیشی گفت: برای باثمرتر شدن کرسی‌های آزاداندیشی باید جلسات متناسب با درک و سلیقه دانشجویان برگزار شود و مصادیق و مثال‌هایی برای فهم آنان به کار رود تا به نتیجه مطلوب و دلخواه برسیم.

دکتر رضا سلیمانی با بیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی جریان فکری است که باید در جامعه نهادینه شود، گفت: برای کرسی‌های آزاداندیشی باید قله‌ای در نظر گرفته شود که به ارتقای کشور کمک کند.

در پایان مقرر شد بانک اطلاعاتی اساتید برای استفاده در کرسی توسط مرکز اسدآباد ایجاد و سایر مراکز با معرفی اساتید مجرب در این امر مشارکت کنند و همچنین فراخوان درخواست برگزاری کرسی دریافت شود.

 

[ شنبه نهم اردیبهشت 1391 ] [ 10:21 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]
 سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد:
تبیین ویژگی‌ حضرت زهرا عامل ترویج فرهنگ ناب محمدی است
سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد گفت: نهادینه کردن ویژگی‌های شخصیتی حضرت زهرا(س) به ترویج فرهنگ ناب محمدی (ص ) در سطح جامعه کمک می‌کند.
 

اقای دکترحمید محمدشیری در حاشیه برگزاری برپایی نمایشگاه بوی ریحون در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد حضرت فاطمه زهرا (س) را همانند چراغی فروزان الگوی مناسب برای جامعه اسلامی خواند و اظهار داشت: حضرت صدیقه طاهره (س) به عنوان الگوی زنان جهان است که ایام فاطمیه می‌تواند بهترین فرصت برای شناساندن ابعاد زندگی آن حضرت به جامعه باشد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه حضرت فاطمه (س) در اسلام تصریح کرد: شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) در همه ابعاد در اوج است و برای هر انسانی می‌تواند الگویی ارزنده و راهگشا باشد که می‌طلبد با نهادینه کردن ویژگی‌های شخصیتی این بزرگوار به ترویج فرهنگ ناب محمدی (ص ) در سطح جامعه کمک کنیم.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد با تشکر از بسیج دانشجویی شهید خزائی و  دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور اسدآباد برگزاری نمایشگاه بوی ریحون را گامی موثر در ترویج فرهنگ فاطمی، آشنایی بیشتر و عمیقتر دانشجویان با سیره، زندگی و اخلاق حضرت فاطمه زهرا (س) و انتقال ارزش‌های مذهبی به آنان دانست و افزود: این نمایشگاه شامل غرفه‌های به طور نمادین از قبرستان بقیع، محل زندگی حضرت فاطمه و غرفه عفاف و حجاب، ایستگاه صلواتی، کتاب است.

وی  افزود: این نمایشگاه  تا پایان ایام فاطمیه برای بازدید دانشجویان آزاد است.اقای دکتر محمدشیری برگزاری نمایشگاه و مراسم‌هایی در شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) را موجب تقویت باورهای دینی، مذهبی دانست.

[ سه شنبه پنجم اردیبهشت 1391 ] [ 11:1 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

کرسی آزاد اندیشی با موضوع مد و لباس  در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد و  به همت بسیج دانشجویی شهید خزائی دانشگاه پیام نور اسدآباد با حضور فعال دانشجویان در تالار سیدجمال الدین این دانشگاه برگزار شد.

 یکی از اساتید دانشگاه بوعلی سینا همدان با اشاره به تاریخچه  ای از مد و مد گرایی در تاریخ جهان و ایران اظهار داشت: مد گرایی را به طور مطلق نمی توان رد کرد و از سویی  پذیرش کامل و بی چون و چرای آن نیز عاقلانه نیست، بلکه میانه روی در مد گرایی و مراقبت داشتن بر هماهنگی آن با فرهنگ، مذهب و ملیت خویش، مناسبت ترین راه برخورد با مد و مدگرایی است.

شهریار عبدالملکی  با بیان اینکه برخی حس زیبایی با مد گرایی را با یکدیگر یکی می دانند، تصریح کرد: زیبایی دارای اصالت است و ریشه و سرچشمه زیبایی این زیبایی در خداوند باید جستجو کرد اما اگر قرار باشد مدگرایی را جستجو کنیم بنده به آن بهای پوست تخم مرغ را می دهم.

وی ایجاد حس تجمل گرایی در بین افراد را موجب مد گرایی در جامعه دانست و گفت: با توجه به اینکه جامعه ما جامعه جوان را تشکیل می دهد و نیاز اصلی یک جوان عرضه گرایی است و نشان ددادن توانمندی در زمینه های مختلف است به دنبال مدگرایی می روند.

این استاد دانشگاه گفت: فقدان اعتماد به نفس لازم، عزت نفس پایین و خود پنداری ها از دلایل است که اصولا" از نگاه روانشناختی، دینی و اخلاقی افراد را به دنبال مد می کشاند.

عبدالملکی  در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه هر چیزی در جامعه تسلی پیدا کند مد است و مسلما" زیبایی را به دنبال دارد گفت: مد یک کلمه وارداتی است که عملا" ما آن را قبول نداریم و نباید روی رفتارهای پوششی خود نام مد را بگذاریم  در حالی که زیبایی مقوله ای نسبی است که وجود آن فرد به فرد متفاوت است.

وی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: زیبایی، پوشش و آراستگی پسندیده است اما مد گرایی مضمون به اینکه  پنهان کردن واقعیت وجودی انسان باشد قابل قبول نیست.

در ادامه این برنامه دو نفر از دانشجویان موافق و مخالف موضوع نظرات خود را ابراز داشته و هر کدام نقطه نظرات خود را دراین خصوص اعلام نمودند. 

 

 

 

[ دوشنبه چهارم اردیبهشت 1391 ] [ 12:48 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]
وبلاگ اختصاصی کرسی آزاد اندیشی در دانشگاههای پیام نور استان همدان به همت امور فرهنگی -دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اسداباد افتتاح شد.

کرسی های آزاد اندیشی

[ پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 ] [ 18:19 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

پخش تلویزیونی سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد

از شبکه سراسری یک سیمای جمهوری اسلامی

زمان: جمعه۱۹/۱۲/۹۰ و ۱۶/۱۲/۹۰ ساعت۴۵/۱۷

 

[ سه شنبه شانزدهم اسفند 1390 ] [ 10:59 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

جلسه انجمن علمی زیست شناسی در دفتر امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تشکیل شد.  در این جلسه ابتداء مسئول فرهنگی و دانشجویی مرکز در خصوص وظایف و محدوده فعالیتهای انجمن های علمی توضیحاتی ارائه نمودند و در ادامه آقای دانش پژوه عضو هیئت علمی رشته زیست شناسی دانشجویان را به تلاش در عرصه علمی فراخواندند و تاکید کردند که نتیجه فعالیتهای علمی و عصاره مباحث علمی و پژوهشی انجمن باید در قالب نشریه و با مشارکت همه اعضاء نمود بیرونی داشته باشد.

دبیر انجمن زیست شناسی آقای مسعود گلزار نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه قبلی این انجمن برنامه های آتی انجمن علمی زیست شناسی را طرح و خواستار مشارکت سایر اعضاء در برنامه ها شدند.

[ پنجشنبه چهارم اسفند 1390 ] [ 9:7 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

با اهدای سلام ؛
احتراماً ، پیرو اعزام دانشگاهیان به سفرهای زیارتی داخل کشور بدینوسیله مرحله دوم ثبت نام سفر فرهنگی زیارتی مشهد مقدس ویژه دانشگاهیان (اساتید، کارکنان و دانشجویان متاهل) آغاز می‌شود که موارد ذیل در این خصوص تقدیم حضور می‌گردد.
امید است درخصوص اطلاع رسانی مطلوب در سطح دانشگاه مساعدت فرمایید.
1ـ دوره دوم ثبت نام دانشگاهیان برای سفر فرهنگی زیارتی مشهد مقدس از روز دوشنبه مورخ 24/11/90 لغایت روز شنبه 6/12/90 به صورت اینترنتی از طریق سایت ستاد زیارت دفتر امور فرهنگی به نشانی ستاد زیارت صورت می‌پذیرد.
2ـ کلیه اساتید، کارکنان و دانشجویان متاهل می‌توانند جهت ثبت نام به سایت فوق مراجعه و نسبت به ثبت نام خود به همراه خانواده اقدام نمایند.
3ـ متقاضیان باید با ورود به سایت ضمن مطالعه دقیق روش‌نامه سفر، تاریخ اولویت اعزام و محل اقامت خود را به مدت 3 شب از تاریخ 28 اسفند ماه لغایت 30 خرداد ماه سال 1391 مشخص نمایند.
4ـ با هماهنگی صورت گرفته در این دوره دانشگاهیان حداقل از 35 درصد تخفیف در این سفر برخوردار خواهند بود.
5ـ بعد از ثبت نام قرعه کشی به صورت متمرکز انجام و نتایج از طریق همین سایت و ارسال پیامک اعلام می‌گردد.
6ـ اقامت دانشگاهیان در مشهد مقدس به صورت متمرکز خواهد بود و برنامه‌هایی از قبیل زیارت دسته جمعی حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج (ع)، معرفی اماکن اطراف حرم، بازدید از کتابخانه و موزه آستان قدس رضوی، بازدید از آرامگاه فردوسی و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی در طول سفر برای زائران اجرا خواهد شد.
لازم به توضیح است علاوه بر ثبت نام فوق کلیه مراکز دانشگاهی می‌توانند درخواست‌های خود را جهت اعزام دانشجویان پسر و دختر مجرد به صورت مکتوب به ستاد زیارت این دفتر ارسال نمایند.
پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما قدردانی بعمل می‌آید.
[ چهارشنبه سوم اسفند 1390 ] [ 22:4 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

بخوانید این کلام امام رضا(علیه السلام) است:

تزاوروا تحـابـوا و تصـافحـوا و لا تحـاشمـوا.


به ديدن يكديگر رويد تا يكديگر را دوست داشته باشيد و دست يكديگر رابفشاريد و به هم خشم نگيريد.

[ چهارشنبه سوم اسفند 1390 ] [ 21:33 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

تریبون آزاد دانشجویی به همت بسیج دانشجویی شهید خزاعی دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد و مشارکت فعال دانشجویان با موضوع انتخابات در محوطه دانشگاه برگزار شد.

در این تریبون آزاد که با استقبال دانشجویان همراه بود دانشجویان داوطلبانه و آزاد نظرات خود را در خصوص انتخابات و مسائل مرتبط با آن بیان داشتند.

                   

[ چهارشنبه سوم اسفند 1390 ] [ 21:9 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

حجت الاسلام و المسلمسن جوادی معاونت محترم فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان در بازدید از دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد ضمن تشکر از فعالیتها فرهنگی انجام شده ،وضعیت فرهنگی این دانشگاه را مطلوب توصیف کردند. ایشان ضمن بازدید از قسمت فرهنگی دانشگاه، سالن اجتماعات ،نمازخانه و کتابخانه دانشگاه در جلسه شورای فرهنگی حضور یافتند و با ارائه راهکار هایی جهت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی بر پیگیری مستمر و منسجم برگزاری کرسی ها آزاد اندیشی در دانشگاهای پیام نور استان تاکید نمودند. در ادامه این جلسه دکتر حمید محمد شیری رئیس دانشگاه پیام نور اسدآباد ضمن خیر مقدم به معاونت فرهنگی پیام نور استان و اعضاء شورای فرهنگی عنوان داشتند که از زمان حضور در دانشگاه پیام نور اسدآباد توجه به امور فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار داده و از هیچگونه کمکی در این زمینه دریغ نکرده اند. ارائه گزارش فعالیتهای فرهنگی توسط  آقای جلال بختیاری مسئول فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از دیگر برنامه های جلسه شورای فرهنگی بود.

برگزاری کرسی های آزاد اندیشی – برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب – ایجاد غرفه عرضه محصولات فرهنگی – برگزاری همایش استانی سلسله بیداری با حضور استاد رحیمپور ازغدی- حضور فعال در فعالیتهای فرهنگی شهرستان- برگزاری همایش ها ،یادواره ها و مراسم تجلیل از ایثارگران ، اساتید و و جشن دانشجویان جدیدالورود، برگزاری کارگاه های تخصصی ،فضاسازی و تجهیز نمازخانه دانشگاه، بازدید از باغ موزه دفاع مقدس،از جمله فعالیتهای فرهنگی دانشگاه در ۱۰ ماه گذشته بود.  در این جلسه اعضاء حاضر در خصوص برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاههای پیام نور استان و سایر فعالیتهای فرهنگی مطالب مبسوطی ایراد داشتند. 

دکتر سلیمانی(عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی)،حجت الاسلام و المسلمین ولی زاده( امام جماعت دانشگاه) ، حجت الاسلام و المسلمین محبی(ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان) و جناب آقای ترکاشوند مسئول قسمت آموزش جناب آقای مرسلی مسئول قسمت اداری  و سرکار خانم آزاد مسئول قسمت مالی از جمله حاضرین در این جلسه بودند .

 

[ چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390 ] [ 20:7 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر به همت کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان اسدآباد گردهمایی دانشجویان بسیجی مراکز آموزش عالی شهرستان با حضور دانشجویان بسیجی برگزار شد.

دکتر حمید محمدشیری مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان اسدآباد هدف از برگزاری این همایش را تجدید میثاق جامعه دانشگاهی شهرستان با آرمانهای امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بیان داشتند. ایشان حضور پرشور جوانان خصوصا دانشجویان را در عرصه های مختلف انقلاب نشان از بصیرت و بالندگی جامعه علمی کشور دانستند و بر ادامه راه شهدای عرصه علم و فناوری تاکید کردند.

در این همایش یکروزه سرهنگ قاسمی مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان همدان و حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد امام جمعه اسدآباد در خصوص مسائل روز ازجمله دهه فجر ، انتخابات و جنگ نرم استکبار جهانی علیه جهان اسلام و انقلاب اسلامی مطالبی بیان نمودند.

 

[ چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390 ] [ 10:44 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]
کارگاه آموزش خانواده ویژه دانشجویان مزدوج دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد در محل تالار سیدجمال الدین دانشگاه با حضور  دانشجویان مزدوج برگزار شد در این کارگاه دکتر یعقوبیان از اساتید دانشگاه بوعلی نکات مهمی در خصوص تعامل زوجهای جوان با هم و مسائل مورد نیاز زوج های جوان مطالب متنوعی در قالب پاورپوینت بیان نمودند.

 

[ چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390 ] [ 10:24 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

        قله کازبک زیر پای بانوان کوهنورد همدانی

بنا به خبر رسیده از تیم کوهنوردی بانوان استان همدان اعزامی به قله 5047 متری کازبک در کشور گرجستان این قله در روز دوشنبه 18 مهر ماه در ساعت 15.30 به وقت محلی بوسیله تیم بانوان استان همدان به همراهی یک نفر مربی آقا و یک نفر سرپرست آقا صعود شد .

به گزارش رسیده مرحله آخر این صعود در شرایط بد جوی و سرمای شدید هوا  در ساعت 2 بامداد دوشنبه آغاز و پس از بیش از 13 ساعت تلاش پس از کمپ دوم  در ساعت 15.30 روز دوشنبه با موفقیت به انجام رسید و 7 نفر از کوهنوردان استان همدان توانستند پرچم پر افتخار کشورمان را بر فراز این قله به اهتزاز در آورند.

اعضای تیم همدان در این صعود عبارتند ازخانم ها :فاطمه نادری( دانشجوی دانشگاه پیام نور اسدآباد) ،زهرا افتخار صنايع، سميه اكبري، منا رضايي، فايزه بابايي.
اين تيم با هدايت مربي عليرضا گوهري و سرپرستي علي اضر بياتي این صعود را به انجام رسانید .

 

[ دوشنبه سی ام آبان 1390 ] [ 11:56 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

دکتر نادری منش: دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد و آزمایشگاههای آن از نظر اینجانب امکانات و تجهیزات خوبی دارد و جهت پذیرش دانشجویان ارشد مناسب است.

        

دکتر نادری منش معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری که در مراسم افتتاح دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی و دانشکده علوم پزشکی و جشن دانشجویان جدیدالورد دانشگاه های و مراکز آموزش عالی شهرستان اسدآباد حضور داشتند در بازدید سرزده خود از دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد و آزمایشگاههای تحقیقاتی آن این مرکز را از لحاظ تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و داشتن اساتید ماهر خوب توصیف کرده و جذب دانشجوی ارشد در این دانشگاه را مناسب دانستند. در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین رستمی مسئول محترم نهاد رهبری در دانشگاههای استان و دکتر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ایشان را همراهی کردند.همچنین دکتر حمید محمدشیری ریاست دانشگاه پیام نور اسدآباد در خصوص امکانات و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی دانشگاه پیام نور اسدآباد و آمادگی این مرکز جهت جذب دانشجویان ارشد توضیحات مبوسطی ارائه نمودند.

 

[ پنجشنبه دوازدهم آبان 1390 ] [ 11:26 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

جلسه کمیته جذب اساتید حق التدریس دانشگاه پیام نور اسدآباد با حضور دکتر محمدشیری ریاست مرکز ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر فلاح نماینده پیام نور استان در کمیته جذب و اعضاء محترم کمیته جذب جهت جذب اساتید مجرب و متعهد در دانشگاه برگزار شد.

[ چهارشنبه بیست و سوم شهریور 1390 ] [ 8:6 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

قابل توجه دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور استان همدان

بدینوسیله جدول برنامه المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور استان همدان به شرح زیر اعلام می شود. ضمناً دانشجویان عزیز باید مدارک لازم جهت شرکت در اردوهای انتخابی را بهمراه داشته باشند.

مدارک لازم جهت شرکت در اردوهای انتخابی:

۱.کارت بیمه ورزشی                 ۲.کارت دانشجویی تمدید شده           ۳.یک قطعه عکس

 ۴.تصویر کارت ملی                  ۵.  پرینت برگه انتخاب واحد نیمسال دوم ۹۰-۸۹

[ سه شنبه بیست و هشتم تیر 1390 ] [ 9:54 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]
[ پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390 ] [ 8:37 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

[ پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390 ] [ 4:23 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

 

روز میلاد امام حسین(ع)، مجالی است برای پاسداشت  مقام پاسداران ، آن دلیرمردان روزگار و اسوه های ایثار و شهادت، دستِان  همیشه همراهِ انقلاب ، سروهای سرافراز و آیه های پرشکوه رزم و ایثار.
همانان که از جنس شهیدان و هم پیمان با حسین(ع) و از نسل فصل سرخ استقامتند.

پاسداران حریم عشق! مگر می توان بی نام و یاد آنان در فرهنگ لغات این سرزمین، به مفهوم آزادی و رهایی رسید؟!

مبارک باد روز پاسدار؛ روز سبز پوشان سرو قامتی  که با  نثار خون سرخشان در  وادی عشق  ، مصداقی شدند بر  حقیقت  "  کل یومٍ عاشورا  و کل ارضٍ کربلا ".

بمناسبت روز پاسدار دکتر حمید محمدشیری رئیس دانشگاه پیام نور اسدآباد با حضور در بسیج سپاه ناحیه اسدآباد روز پاسدار را به عموم پاسداران خطه سیدجمال، خصوصا فرماندهی سپاه ناحیه اسدآباد جناب سرهنگ خزاعی تبریک گفتند.

[ چهارشنبه پانزدهم تیر 1390 ] [ 14:0 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

آزمون سراسري سال ۹۰ از امروز صبح در ۲ حوزه امتحانی خواهران و برادران همزمان با سراسر کشور در شهرستان اسدآباد برگزار شد.دکتر خزاعی ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان همدان طی بازدیدی که امروز بعدازظهر از حوزه امتحانی شهرستان اسدآباد داشتند ضمن اعلام رضایت از نظم و ترتیب خوب حاکم بر فضای حوزه های امتحانی از همه همکاران، مجریان و دست اندرکاران این حوزه خصوصا دکتر حمید محمدشیری ریاست دانشگاه پیام نور اسدآباد تقدیر و تشکر نمودند.

لازم به ذکر است حوزه امتحانی برادارن در مجموعه ورزشی کارگران شهرستان اسدآباد و حوزه امتحانی خواهران در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برگزار می شود.

[ پنجشنبه نهم تیر 1390 ] [ 18:15 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

به مناسبت سالروز ارتحال ملكوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني(ره) و گراميداشت ياد و خاطره شهداي 15 خرداد روز گذشته همايشي با عنوان سلسله بيداري از سيد‌جمال‌الدين اسدآبادي تا امام خميني(رض) با حضور دانشمند، متفكر و انديشمند فرزانه استاد حسن رحيم پور ازغدي در تالار سيد جمال‌الدين دانشگاه پيام نور اسدآباد برگزار شد.
در اين همايش نماينده ولي فقيه در استان همدان با بيان اينكه آغاز انقلاب اسلامي ايران به دست امام بر اساس پايه‌هاي اصلي انقلاب سيدجمال‌الدين اسدآبادي چيده شده است، اظهار داشت: سيدجمال‌الدين ‌به عنوان يك شخصيت فرهيخته و جهاني بذر انقلابي را در جهان پايه‌ريزي كرد كه شكل گرفتن انقلاب اسلامي ايران توسط امام خميني(ره) الهام گرفته از آن و ادامه انقلاب سيدجمال‌الدين است.


نماينده ولي فقيه در استان با اشاره‌ به سيره و زندگاني سيد‌جمال‌الدين اسدآبادي در دوران مبارزاتش، افزود: اين شخصيت بزرگ و فرهيخته نه تنها يك افتخار براي استان همدان و شهرستان اسدآباد است، بلكه شخصيتي ملي و جهاني دارد.
وي تأسيس بنياد علمي فرهنگي سيدجمال‌الدين‌ را امري مهم و لازم خواند و گفت: اين بنياد در سال 88 در شوراي عالي انقلاب به تصويب رسيد كه اميدواريم با برنامه‌هاي مهم در اين بنياد سيدجمال‌الدين‌ را به جهانيان بشناسانيم.
نماينده مردم اسدآباد در مجلس شوراي اسلامي نيز اظهار داشت: مظلومانه‌ترين مبارزات در ايران نه تنها در طول هشت سال دفاع مقدس صورت گرفته بلكه مبارزيون لحظه لحظه پيدايش انقلاب براي پايداري و استواري انقلاب جنگيدند.
دکتر اكبر رنجبر‌زاده عظمت و تداوم راه انقلاب اسلامي را وجود بركاتي چون سيد جمال‌الدين اسدآبادي و امام خميني دانست و افزود: ما پيروزي انقلاب اسلامي را مرهون ديپلماسي فعال علما، فضلا و روحانيون از جمله امام خميني، سيدجمال‌الدين ‌و شهيد مطهري هستيم كه اگر اينان در راه خود كوتاه مي‌آمدند اثري از انقلاب اسلامي نبود.
وي بيداري ملت‌هاي مسلمان و پايداري انقلاب اسلامي را حاصل وجود آرمان‌هاي بلند و از خود گذشتگي امام خميني و سيدجمال‌الدين اسدآبادي دانست و گفت: در طول سال‌هاي قبل سيد‌جمال‌الدين در ديار خود نيز غريب بود و مسئولان و مردم از وجود شخصيت بزرگ و الهي غافل بودند كه با تصويب بنياد علمي فرهنگي سيدجمال‌الدين‌ اميدواريم بيشتر به اين شخصيت پرداخته شود.

استاد حسن رحيم‌پور ازغدي نیز در این همايش با بيان اينكه سيد جمال‌الدين اسدآبادي چريك تمام عيار در ابعاد سياسي، فرهنگي و عقيدتي است، اظهار داشت: دليل واكنش‌هاي مختلف بر عليه افكار سيد جمال‌الدين‌ اين بود كه اين شخصيت همچون ديده باني در شهر كوران، پيشرو فرهنگ و جلوتر از عصر خود در حال حركت بود.
وي با اشاره به اينكه سيد‌ جمال‌الدين اصراري بر مشخص شدن مليت، مذهب و دين خود نداشت، ادامه داد: اين مهم نشان از جهاني و اسلامي بودن اين انديشمند فاخر دارد كه متعلق به هيچ شهر يا كشوري نيست بلكه يك عنصر جهاني است.
استاد حوزه و دانشگاه از سيد‌ جمال‌الدين به عنوان مردي الهي و بدون مقدس نمايي ياد كرد و افزود: صراحت لهجه ايشان بدون تملق‌گويي و تواضع در سند تاريخي موجود است و بايد در نشستي زيباشناسي اعتقاد سيد جمال‌الدين را بررسي كنيم.
وي با اشاره به برخي آثار سيد جمال‌الدين‌ گفت: ايشان در حوزه‌هاي فقه، اخلاق، كلام، فلسفه قرآن تبحري خاص داشتند.
رحيم‌پور ازغدي سيد جمال‌الدين‌ را پدر رسانه‌هاي مدرن در كشور و جهان خواند و گفت: نخستين كسي كه به نقد فلسفه غرب در جهان اسلام اقدام كرد كسي جز سيد جمال‌الدين‌ نبود كه ايشان در اين زمينه سه سلسله مقاله دقيق و مفصل در مطبوعات به چاپ رساندند.
وي با بيان اينكه احياگر قرآن و سخن‌گوي موضوع رسالت اجتماعي پيامبران سيد جمال‌الدين‌ است، بيان كرد: جنبش‌هاي اسلامي اخير در كشورهاي مسلمان الهام گرفته از نگاه جهاني سيد جمال‌الدين‌ و امام خميني(ره) است.
عضو سابق شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح كرد: دشمنان هميشه نگران جريان‌هاي انقلابي، روشنفكري ديني، بازگشت به قرآن و روح جهادي سيد جمال‌الدين‌ بودند كه مردم تحت تأثير اين افكار قرار بگيرند كه امروز شاهد به ثمر نشستن اين افكار و بيداري اسلامي در جهان هستيم.
وي امام خميني را نيز يك عنصر جهاني خواند و خاطرنشان كرد: امام (ره) بذر انقلابي را كه سيد جمال‌الدين‌ كاشته بود با اهتمام و توجه به ارزش‌ها و ادامه احياي قرآن و اسلام تبديل به ميوه كرد و انقلاب شكوهمند اسلامي را به ثمر نشاند.


در این همایش یک روزه حضرت آیت الله طه محمدی نماینده  ولی فقیه در استان همدان و حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای استان همدان.پرفسور خزایی ریاست دانشگاه پیام نور استان همدان.حجت الاسلام و المسلمین جوادی معاونت  فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان. سرهنگ مقدم جانشین بسیج دانشجویی استان همدان. سرهنگ عظیمی مسئول کانون بسیج اساتید استان همدان و اساتید و دانشجویان دانشگاههای پیام نور و آزاد اسلامی اسدآباد . فرهنگیان و مدیران دبیرستانهای اسدآبادحضور داشتند.

 

 

 

[ دوشنبه شانزدهم خرداد 1390 ] [ 12:20 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

به اطلاع میرساند بمناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد برنامه سلسه بیداری از سیدجمال الدین اسدآبادی تا امام خمینی (ره) با حضور دانشمند فرزانه استاد حسن رحیم پورازغدی برگزاری می شود.علاقمندان جهت ثبت نام و دریافت کارت شرکت در جلسه به امور فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام: ۳ خرداد الی ۱۲ خرداد

زمان مراسم : ۱۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۹ الی ۱۱ صبح

مکان: تالار سیدجمال دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد

                
[ یکشنبه هشتم خرداد 1390 ] [ 12:18 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

امور فرهنگی دانشگاه دانشگاه پیام نور اسدآباد اخیراً در راستای ایجاد فضای فرهنگی در محیط دانشگاه اقدام به نصب تابلو یک جمله یک پیام نموده که با طرحی شکیل و زیبا جملات و کلمات قصار بمدت یکماه در معرض دید دانشجویان قرار میگرد.

[ یکشنبه هشتم خرداد 1390 ] [ 12:16 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

جلسه گفتمان آزاد دانشجویی با موضوع واکاوی روابط دختر و پسر با حضور دکتر محقق عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی در تالار سیدجمال دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برگزار شد.

در این جلسه که با استقبال دانشجویان همراه بود ابتداء دکتر محقق در خصوص جوانب مختلف روابط پسر و دختر و تاثیرات روحی و روانی این موضوع مطالب مبسوطی در قالب پاورپوینت بیان کردند و در ادامه دانشجویان پرسشها و ابهامات خود در رابطه با موضوع گفتمان را در محیطی صمیمی و دوستانه طرح نموده و دکتر محقق به پرسشهای ایشان پاسخ گفتند.

[ یکشنبه هشتم خرداد 1390 ] [ 12:14 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

کرسی آزاد اندیشی  با موضع( حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ) در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برگزار شد. در ابتدای این برنامه ابتداء مجری برنامه در خصوص ضرورت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و قواعد حاکم بر این برنامه توضیحاتی ارائه کرد و از همه حضار و مخصوصا موافقین و مخالفین خواست با ادله محکم و مستندات مربوطه در خصوص موضوع اعلام نظر کنند و از توهین و بی حرمتی به یکدیگر پرهیز نمایند.

در ادامه با توجه به ثبت نام قبلی موافق و مخالف موضوع کرسی ۶ نفر از موافقین و ۶ نفر از مخالفین به ترتیب به ارائه نظرات خود پرداختند.

این  کرسی آزاد اندیشی که برای اولین در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برگزار می شد با استقبال کم نظیر و حضور فعال دانشجویان مواجه شد

[ یکشنبه هشتم خرداد 1390 ] [ 12:13 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

نمایشگاه و فروشگاه کتاب با موضوع زن ،حجاب و جامعه در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد با ارائه  بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب با تخفیف ۳۰٪ برگزار شد . این نمایشگاه که برای اولین بار بطور تخصصی به موضوع زن پرداخته بود  استقبال دانشجویان را بهمراه داشت. 

[ یکشنبه هشتم خرداد 1390 ] [ 12:11 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

به اطلاع میرساند بمناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد برنامه سلسه بیداری از سیدجمال الدین اسدآبادی تا امام خمینی (ره) با حضور دانشمند فرزانه استاد حسن رحیم پورازغدی برگزاری می شود.

جهت ثبت نام و دریافت کارت شرکت در جلسه به امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز اسدآیاد مراجعه نمایند.                             

زمان ثبت نام: ۳ خرداد الی ۱۲ خرداد                         

زمان مراسم : ۱۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۹ الی ۱۱ صبح

مکان مراسم : تالار سیدجمال دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد

[ شنبه هفتم خرداد 1390 ] [ 8:54 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

همایش  نکوداشت مقام معلم،  بزرگداشت روز زن و میلاد حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز ایثار و مقاومت در دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد برگزار شد.

دکتر حمید محمدشیری رئیس دانشگاه پیام نور اسدآباد در این مراسم با استناد به آیات و روایات جایگاه ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان یک زن نمونه را یادآور شدند و ایشان را یک الگوی جامع برای همه دختران و زنان جامعه دانستند. ایشان همچنین سالروز ولادت حضرت امام خمینی (ره) این سلاله پاک حضرت زهرا(س) را نیز به همه تبریک گفتند. دکتر محمدشیری در ادامه با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در خصوص برنامه های آتی دانشگاه اعتلای جایگاه علمی - فرهنگی دانشگاه پیام نور اسدآباد را در تمام سطوح  مهمترین برنامه راهبردی سال 90 عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به جایگاه واقعی خود از همه امکانات و ظرفیت های موجود استفاده خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد امام جمعه اسدآباد نیز در این مراسم عنوان نمود که  دانشجویان در کنار علم آموزی درس گرفتن از مکتب اهل بیت(ع) را فراموش نکنند.ایشان همچنین با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی (ره) سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفتند.

دکتر اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در جمع اساتید و دانشجویان مسلح شدن به علم روز را یکی از مهمترین نیازهای جامعه عنوان کرد و افزود دانشجویان باید از فرصت طلایی برای آبادانی و سرافرازی ایران اسلامی از جان مایه بگذارند.در ادامه ایشان به پرسش های دانشجویان در خصوص مسائل مختلف پاسخ گفتند.

در پایان این مراسم به ۱۸ نفر از اعضاء هیئت علمی و ۲ نفز از اساتید مدعو  لوح سپاس و هدیه کارت و بمناسبت روز زن به ۴ نفر از بانوان شاغل در دانشگاه لوح یادبود و هدیه کارت و به ۱۴ نفر از دانشجویان شرکت کننده در مراسم به قید قرعه جوایزی اهداء شد.همچنین به مناسبت روز آزادسازی خرمشهر به ۲ نفر از کارکنان اداری مرکز و ۵ نفر از دانشجویان  ربع سکه بهار آزادی توسط دکتر اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی اهداء گردید.

 

[ شنبه هفتم خرداد 1390 ] [ 8:43 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]

ويژه برنامه نامه «عطر نجابت» از ۱۳ ارديبهشت ماه به مدت چهار روز به همت بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور اسدآباد و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه با برنامه‌هاي متنوع در ايام فاطميه در اين دانشگاه برگزار شد.
بر اساس اين گزارش، اين برنامه با عناوين مختلف مانند روز اول نقد فيلم «زن در رسانه و سينماي ايران و جهان» توسط صفايي، مسئول سياسي دانشگاه بوعلي سينا، روز دوم كرسي آزاد انديشي با موضوع «حجاب مصونيت يا محدوديت» با حضور حجت الاسلام طالبی،از اساتید حوزه، روز سوم کرسی آزاد اندیشی با موضوع «حجاب زيبايي هميشگي» و روز چهارم سخنراني حجت الاسلام رسولي، مدير حوزه علميه سفيران هدايت مريانج با موضوع «فاطمه چه مي خواست بگويد؟» در تالار سيد جمال الدين دانشگاه پيام نور اسدآباد برگزار شد.
خاطر نشان مي شود، در كنار اين برنامه نمايشگاه «بوي ريحان» با محوريت عفاف و حجاب متشكل از نمايشگاه عكس و كاريكاتور، فروش كتاب با تخفيف ويژه، و عرضه لباس‌هاي اسلامي براي دختران دانشجو فعاليت می کرد.

[ سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ] [ 11:53 ] [ روابط عمومی دانشگاه پیام نور اسدآباد ]
........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

About

با سلام و تشکر از انتخاب شما
این وبلاگ به کوشش بخش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان همدان ایجاد شده وتلاش می کند خبرهای مربوط به این دانشگاه را به بهترین نحو بازتاب دهد.
Custom

آی پی رایانه شما :